Kalite Komisyonu Toplantısında 2019 Yılı Değerlendirildi

Kalite Komisyonu Toplantısında 2019 Yılı Değerlendirildi Tarih : 26.12.2019

Kalite süreçlerinin aralıksız devam ettiği üniversitemizde Kalite Yönetim Koordinatörlüğü tarafından Kalite Komisyonu Toplantısı düzenlendi. 26 Aralık 2019 tarihinde Ahi Evran Kongre ve Kültür Merkezi Prof. Dr. Fuat Sezgin Salonunda gerçekleşen toplantıya Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Vatan Karakaya, Rektör Yardımcısı ve Kalite Yönetim Koordinatörü Prof. Dr. Mustafa Kurt, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Ahmet Gökbel ve Prof. Dr. Mustafa Kasım Karahocagil, Genel Sekreter Mehmet Zeki Küçük, üniversitemizin tüm birimlerinin yöneticileri, Kalite Yönetim Koordinatörlüğü ekibi ile kalite komisyonu üyeleri katıldı.


Rektör Karakaya: "Hedefimiz Ahi Evranı-ı Veli’nin Kalite Anlayışına Ulaşmak”

Toplantının açılış konuşmasını yapan Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Vatan Karakaya, kalite sürecini hep birlikte belli bir noktaya getirdiklerini, bu toplantının 2019 yılının bir değerlendirmesi ve aynı zamanda 2020 yılının planlaması olduğunu kaydetti. Kalitede mükemmelliği yakalamaları gerektiğini ifade eden Rektör Karakaya, hedeflerinin Ahi Evran-ı Veli’nin kalite anlayışına uygun bir kalite olduğunu söyledi. Kalitenin sadece prosedür gereği bir çalışma olmaması gerektiğinin altını çizen Prof. Dr. Vatan Karakaya, kalite şuuru oluşmaya başlayan bir kurum olarak bunu içselleştirmelerinin ve pratiğe dökmelerinin önemli olduğuna dikkat çekti.
Rektör Karakaya: "Harcadığımız Emek Ülkemize Borcumuzdur”

Yeni bir anlayış ve felsefe ile üç yıldır kalite kazısı yaptıklarını söyleyen Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Vatan Karakaya, "Bir değere ulaştık fakat o rafine ve saf petrole ulaşmak için kazmaya devam edeceğiz.” dedi. Üniversitelerin evrensele hitap eden bilge kurumlar olduğunu belirten Rektör Karakaya, yeni stratejik planlarında hedeflerinin eğitim ve yetişmiş insan çıktısını performansa dönüştürmek olduğunu söyledi. Harcanan bu emeklerin maaşa karşılık bir vazife olmadığını dile getiren Prof. Dr. Vatan Karakaya, temel hedeflerinin ülkeye hizmet etmek olduğunu kaydetti.
Rektör Karakaya’nın konuşmasının ardından Rektör Yardımcısı ve Kalite Koordinatörü Prof. Dr. Mustafa Kurt bir konuşma yaptı. 2019 yılında kalite adına yapılan çalışmalar ve 2020 yılı kalite süreci içerisinde yapılması gereken çalışmalara ilişkin değerlendirmelerde bulunan Prof. Dr. Mustafa Kurt, stratejik planın amaç ve hedeflerine yönelik faaliyetlerin gerçekleşme durumundan, yapılması gereken iyileştirmelerden, birim faaliyetlerinin birbiriyle uyumundan ve geri bildirimlere yapılan dönütlerden bahsederek kısa bir bilgilendirme yaptı. Kalite Komisyonu Toplantısı soruların cevaplanmasının ardından sona erdi.