Rektör Karakaya, "Yılın Fotoğrafları" Oylamasına Katıldı

Rektör Karakaya, Tarih : 19.12.2019

Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Vatan Karakaya, Anadolu Ajansının (AA) düzenlediği "Yılın Fotoğrafları" oylamasına katıldı. Rektör Karakaya 18 Aralık 2019 tarihinde makamında AA muhabirleri ile foto muhabirlerinin yurt içi ve yurt dışında çektiği fotoğrafları inceledi.


"Haber" kategorisinde Sergen Sezgin'in "Tasavvuf rüzgarı", "yaşam" kategorisinde Halil Fidan'ın "Harran'da yaşam" fotoğraflarını seçen Rektör Karakaya, "spor" kategorisinde tercihini Mustafa Yalçın'ın "Millilerden asker selamı" fotoğrafından yana kullandı. Fotoğrafların her birinin birbirinden değerli olduğunu ifade eden Karakaya, tüm AA çalışanlarını emeklerinden dolayı kutladı.


AA'nın Yılın Fotoğrafları oylamasının bir yıl içerisindeki en güzel fotoğrafları göz önüne getirdiğini ve tarihe not düştüğünü vurgulayan Karakaya, kendisinde en çok iz bırakan fotoğrafları seçmeye gayret ettiğini söyledi.


Ahi Evran Üniversitesi Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu Görsel İşitsel Teknikler ve Medya Yapımcılığı Radyo ve Televizyon Programcılığı Bölümü'ndeki öğrencilere Anadolu Ajansının büyük katkıları olduğunu vurgulayan Rektör Karakaya, AA'nın hazırladığı özellikle almanaklar ve fotoğraf kitapçıklarından öğrencilerin faydalandığına dikkat çekti.