REKTÖRÜMÜZ YÖK BAŞKANI VE KÜNİB ÜYESİ REKTÖRLERLE ÜNİVERSİTEMİZİN HEDEFLERİNİ KONUŞTU


Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Vatan Karakaya, Yükseköğretim Kurulu (YÖK) Başkanı Prof. Dr. M. A. Yekta Saraç ve Kafkasya Üniversiteler Birliği (KÜNİB) üyesi üniversitelerin rektörleriyle ileriye dönük projelere imza atmak için Bişkek’te görüşmeler gerçekleştirdi. Değişim programı anlaşmaları dışında bilimsel ve teknolojik alanda ortak çalışmaları başlatmak amacıyla gerçekleştirilen temaslarda KÜNİB üyesi üniversitelerin güncel durumları değerlendirilerek birlikte ne tür çalışmalar gerçekleştirilebileceği tartışıldı.

Bu kapsamda Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Vatan Karakaya, gerek üniversite kaynakları gerekse üniversite-şehir iş birliği kapsamında gerçekleşen faaliyetlerden sağlanan çıktılar açısından üniversitemizin ne tür katkılar sunulabileceğini anlattı.

Rektör Prof. Dr. Vatan Karakaya, hızla değişen ve gelişen günümüz dünyasında üniversitemizin içe kapanarak dış dünyayla etkileşimden uzaklaşmaması noktasında hassasiyet gösterdiklerini belirterek Üniversitemiz için bölgesel iş birlikleri ve ortaklıkların sinerji oluşturarak uluslararası alanda büyük bir etki yaratacağını ifade etti. Rektör Karakaya, gençlerimizin üniversite yıllarında birbirlerini tanımaları kardeşliklerini pekiştirmeleri dost olmaları ve uluslararası platformlarda güç birliği yaparak ülkelerimizi temsil etmelerinin önemli olduğuna dikkat çekti. Bu anlamda gerçekleştirilen görüşmelerin ülkemize ve üniversitemize katkı sağlamasını umduklarını ifade eden Rektör Karakaya, önümüzdeki süreçteki hedeflerinin ise eğitimdeki iş birliklerini artırarak daha fazla ortak çalışmaya imza atmak olduğunu söyledi.     

31.05.2016
TANITIM FİLMİ
Hava Durumu