ÜNİVERSİTEMİZ İLE AFGANİSTAN’IN TOLO-E SAADET ÜNİVERSİTESİ ARASINDA İŞ BİRLİĞİ PROTOKOLÜ İMZALANDI


Geçtiğimiz günlerde üniversitemize bir ziyaret gerçekleştiren Afganistan’ın Tolo-E Saadet Üniversitesi Yönetimi Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Vatan Karakaya ile bir görüşme gerçekleştirdi. 20 Şubat 2019 tarihinde rektörlük makamındaki görüşmeye Tolo-E Saadet Üniversitesi Kurucusu Dr. Selahattin Burhani, Üniversite Temsilcisi Hamidullah Rızazade ve Bektaş Tufan, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ahmet Gökbel ile Dış İlişkiler Ofisi Koordinatörü Dr. Öğr. Üyesi Erman Akıllı katıldı.

 

Üniversitemizin faaliyetlerini, yenilikçi çalışmalarını, projelerini ve ülkeye kazandırdığı değerleri yakından takip ettiklerini anlatan Tolo-E Saadet Üniversitesi Kurucusu Dr. Selahattin Burhani, Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi ile iş birliği içinde olmak istediklerini belirtti. Üniversitemiz ile Tolo-E Saadet Üniversitesi arasında Tıp, Mühendislik – Mimarlık, İslami İlimler ve Ziraat Fakülteleri ile karşılıklı iş birliği protokolleri imzalamak istediklerini dile getiren Burhani, her iki üniversitenin de birbirinden faydalanacak birçok alanı olduğunu söyledi.

 

Ulusal ve uluslararası alanlarda iş birliğini önemsediklerini, çok sayıda üniversite ikili ilişkiler kurulduğunu dile getiren Rektör Karakaya, Afganistan’ın Tolo-E Saadet Üniversitesi ile iş birliği içinde olmaktan mutlu olacaklarını sözlerine ekledi. Üniversitemizin Tıp, Mühendislik – Mimarlık, İslami İlimler ve Ziraat Fakülteleri ile Tolo-E Saadet Üniversitesinin fakülteleri arasındaki ilişkilerin gelişerek her iki üniversitenin birbirlerinden fayda sağlayacağını kaydeden Prof. Dr. Vatan Karakaya, bu ikili iş birliğinin her iki üniversiteye ve ülkeye hayırlı olmasını temenni etti.

 

Görüşmenin devamında Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Vatan Karakaya ile Tolo-E Saadet Üniversitesi Kurucusu Dr. Selahattin Burhani arasında karşılıklı iş birliği protokolü imzalandı. Görüşme sonunda Tolo-E Saadet Üniversitesi Kurucusu Dr. Selahattin Burhani tarafından Rektör Karakaya’ya Tolo-E Saadet Üniversitesi cübbesi giydirildi.


20.02.2019
TANITIM FİLMİ
Hava Durumu