ÜNİVERSİTEMİZDE ENDNOTE VERİ TABANI KULLANICI EĞİTİMİ VERİLDİ


Üniversitemiz Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanlığı tarafından EndNote Veri Tabanı Kullanıcı Eğitimi verildi. 23 Şubat 2017 tarihinde Fen Edebiyat Fakültesi Konferans Salonunda verilen tanıtım ve eğitim seminerine çok sayıda akademik personel katıldı.

Researchsoftware Eğitmeni Hakan Uyar tarafından verilen eğitimde EndNote Veri Tabanı kullanımındaki kolaylıklar anlatıldı. EndNote Veri Tabanının özelliklerinden bahseden Uyar, EndNote ile kişisel bibliyografik veri tabanı oluşturma, online veri tabanlarında makale arama, referans kaydı import seçeneklerini kullanma, manuel veri girişi yapma gibi işlemlerde kullanıcıya çeşitli olanaklar sağladığını ifade etti. Kişisel EndNote Veri Tabanında düzenleme ve yönetme imkânlarının bulunduğunu söyleyen Eğitmen Hakan Uyar, tez ve makalelerde bibliyografya aramanın ve EndNote ile makale yazmanın püf noktalarını anlattı.

EndNote Veri Tabanının tez/makale yazma, atıf yapma, referans listeleri oluşturma, farklı dergi/tez formatlarına göre düzenleme ve hangi dergilerde yayınlanabileceğine dair önerilerde bulunmagibi birçok özelliğinin bulunduğunu ifade eden Uyar, EndNote Veri Tabanının bilimsel araştırma, makale yazım ve yayın sürecinde kullanıcılara yardımcı olacağını belirtti.

Eğitim katılımcıların sorularının yanıtlanmasının ardından sona erdi.


24.02.2017
TANITIM FİLMİ
Hava Durumu