Üniversitemizde “Hayata Düşülen Notlar“ İsimli Söyleşi Düzenlendi

Üniversitemizde “Hayata Düşülen Notlar“ İsimli Söyleşi Düzenlendi Tarih : 18.12.2019

Üniversitemiz Ahi Hekimler Gelişim ve Düşünce Topluluğu tarafından"Hayata Düşülen Notlar" konulu söyleşi düzenlendi. Söyleşi öncesi MEB ARGE Daire Başkanı NLP Uzmanı Mehmet Baki Öztürk, Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Vatan Karakaya’yı makamında ziyaret etti. Ziyarette Öztürk’e Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mustafa Kasım Karahocagil, Genel Sekreter Mehmet Zeki Küçük ile Kırşehir İl Milli Eğitim Müdürü Şevket Karadeniz ve Ahi Evran Üniversitesi Kariyer Planlama Araştırma ve Uygulama Merkezi Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Muhammed Maruf eşlik etti.
"Hayata Düşülen Notlar" konulu söyleşinin açılış konuşmasınıAhi Evran Üniversitesi Kariyer Planlama Araştırma ve Uygulama Merkezi Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Muhammed Maruf yaptı. Maruf konuşmasında, Kariyer Merkezi olarak yolun başında olduklarını belirterek, gençlerin temel probleminin hedefsizlik olduğunu, bu noktadaki eksikliklerini bildiklerini ve bir plan ve program dahilinde, bu tür etkinliklerle de destekleyerek bu dezavantajı aşacaklarını ifade etti.
Ahi Evran Üniversitesi Kariyer Planlama Araştırma ve Uygulama Merkezi Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Muhammed Maruf’un konuşmasının ardından söyleşiye geçildi. Gençlerin zihnen ve ruhen gelişmede zafiyetlerinin olduğunu anlatan MEB ARGE Daire Başkanı NLP Uzmanı Mehmet Baki Öztürk, facebook-instagram-twitter benzeri mecraların bu zafiyetleri daha da ileriye götürdüğünü kaydetti. İnsanın bu dünyaya mutlu olmaya değil mutlu etmeye geldiğini belirten Öztürk, sevgi ve iyi niyetle mutluluğun zaten geleceğini ifade etti. İnsanın yedi maddeden oluştuğuna ve bunların insanın özü olduğuna vurgu yapan Öztürk bunların tahayyül, tasavvur, tevekkül, tezekkür, tahlil, terbiye ve tekâmülden ibaret olduğunu söyledi. Konuşmasının sonunda gençlere ayağa kalkmak ve çözüm üretmek gerektiği mesajını veren MEB ARGE Daire Başkanı NLP Uzmanı Mehmet Baki Öztürk, bunun için harekete geçmek gerektiğini Ahi Evran Üniversitesinin yaktığı Ahilik Işığının Anadolu’yu harekete geçirecek kadar güçlü olduğuna dikkat çekti.


MEB ARGE Daire Başkanı NLP Uzmanı Mehmet Baki Öztürk’ün ardından kısa bir konuşma yapan Üniversitemiz Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mustafa Kasım Karahocagil, bu tür etkinlikleri üniversite olarak çok önemsediklerini anlatarak misafirimize katılımlarından dolayı teşekkür etti. Rektör Yardımcısı Karahocagil, Mehmet Baki Öztürk’e günün anısına hediye vermesinin ardından program sona erdi.